Täydellinen istuinmukavuus ja kotimainen laatu tekevät Noronen Mango mekanismituolista jokaisen olohuoneen keskipisteen.
Mekanismituolin mitat: Leveys 80/76 cm, korkeus 102-122 cm, syvyys 76 cm, istuinkorkeus 47 cm.
Tekniset tiedot:
Verkkokaupassamme Mango on verhoiltu nahka/keinonahalla (Kulutuspinnat ovat nahkaa ja taustat keinonahkaa.) ja kokonahkaisena.
Nahka on aito luonnonmateriaali ja jokainen tuote on oma uniikki yksilönsä. Nahan ominaisuuksiin kuuluvat pinta- ja väripoikkeamat.
Tuotetta on saatavilla useilla kangas- ja nahkavaihtoehdoilla sekä tuote on räätälöitävissä. Kysy lisää koko-, jalka- ja käsinojavaihtoehdoista asiakaspalvelustamme!
Käsinojat voit valita neljästä vaihtoehdosta: Mango, Luoto, Kantikas ja Heaven.
Tuolin istuinkorkeudet: vakio 47 cm, +2 cm tai +4 cm.
Selkänojan korkeus istuimen päälle on 50 cm ja korkeus niskatuen kanssa on 70 cm.
Selkänojan korotus +10 cm.
Käsinojan korkeus istuimesta lähtien on 16 cm
Käsinojan korotus +5 cm.
Tuotteelle on myönnetty Allergiatunnus. Allergiatunnus on merkkinä siitä, että tuote täyttää allergiakriteerit.
Tuotteiden valmistus vaatii erityistä huomiota ja resursseja. Tästä syystä perimme allergiakriteerit täyttävien tuotteiden valmistuksesta lisäkorvauksen. Halutessasi tilata Allergiatunnuksen omaavan tuotteen, ota yhteyttä asiakaspalveluumme!
Suosituspainoraja 130 kg.
Kalusteen pehmusteet saavat 10 vuoden kimmoisuustakuun, joka koskee Medium, Hard ja Extra Hard tyynyjä.
Jousistotakuu on 15 vuotta.
Kotimaisen kalusteen runko valmistetaan puusta, sille annamme 20 vuoden runkotakuun.
Vuodesohvien ja nojatuolien mekanismien takuu on 2 vuotta.
* Teknisistä syistä johtuen kuvien väri saattaa hieman poiketa oikeasta väristä.